Dünder Makina Distilasyon - Ekstraksiyon
  • Türkçe
  • English
  • Bulgaria
  • Arabian

Dünder Makina Distilasyon - Ekstraksiyon

Dünder Makina Distilasyon - Ekstraksiyon

Feniletil Alkol Sistem (Phenyl Ethyl Alcohol)

*Feniletil Alkol nedir

Rose PEA (2-Fenil Etanol) (C8H10O)


Kapalı Formülü: C8H10O
Molekül Kütlesi: 122,17 g/mol 
Kaynama Noktası: 219-221 °C 
Yoğunluk: 1.017 g/cm3 

Nerelerde kullanılır : Fenil Etil alkol, parfüm bileşimlerine gül karakteri kazandırması için yaygın olarak kullanılan bir malzemedir. Fenil Etil Alkol gül kokusu içeriği nedeniyle deodorant ve deterjanda etkin koku olarak kullanılmaktadır.

Fenil Etil alkolde hoş çiçek kokusu vardır. Bu gül kokusu lezzet, tat verici, koku ve parfümeride yaygın bir madde olarak kullanılmaktadır. Ayrıca, antimikrobiyal özelliklerde bir koruyucu olarak kullanılır. Göz ilaçlarında da bakterilere karşı kullanılmıştır.

 Hemen hemen tüm kokuları ve diğer çiçek türü parfümler fenil etil alkol içerir, çünkü fenil etil alkol diğer birçok koku uygulamaları için yaygın olarak kullanılır. Sabunda koruyucu madde olarak da kullanılır
Fenil Etil alkol ya da 2-fenil etanol doğal bir organik bileşiktir. Doğal yağlarda, gül, karanfil, sümbül de bulunur. Sıvıdır. Çiçek kokuludur. Alkol ve eterle karışır.

 

*Feniletil Alkol Süreci

Nasıl elde edilir : Kohobasyon ünitesinde çıkan sıcak kaynamış haşlama suyu soğutularak feniletil alkol ünitesine alınır ve işlem başlatılır. Ünitede, alkol ve reçine ile işlem yapılarak feniletil alkol elde edilir.